Film Cestování ve Švédsku ke stažení zdarma

Švédsko je jednou ze zemí Evropské unie, která láká turisty množstvím atrakcí, neuvěřitelnou symbiózou nových technologií a primitivní přírody. Každoročně sem přijíždějí statisíce turistů z celého světa. Hráči mohou spojit fascinující výlet do Švédska s hrou v online casino s ceskou licenci a získat z cesty celou řadu pozitivních emocí.

Ideální země pro cestovatele-hráče

Hráči jsou specifickou kategorií turistů. Vyžadují kvalitní internet a neuvěřitelně krásná místa v okolí. Švédsko nabízí vše. Je tu spousta hradů, úzkých uliček se starými domy, které působí, jako byste se přenesli do jiné reality.

Stockholm

Nejoblíbenější město mezi turisty. Toto je hlavní město Švédska. Už samotná poloha města vyvolává nadšení a touhu ho navštívit. Stockholm se rozkládá na 14 ostrovech. Spojují je krásné mosty. Město potěší oko rozmanitou architekturou a krásnými panoramaty. Turisticky nejatraktivnější jsou:

 • 1. Ostrov, na kterém se nachází nejstarší část města. Můžete se po ní procházet donekonečna. Zde se nacházejí nejkrásnější budovy – Královský palác, kostel svatého Mikuláše (od 15. století se zde konají korunovace švédských panovníků), zbrojnice, Rytířský sál.
 • 2. Skansen. Jedná se o první etnografické muzeum na světě, které se nachází pod širým nebem.
 • 3. Ve Stockholmu se nachází loď postavená na počátku 17. století.
 • 4. Pro hráče bude obzvláště zajímavé navštívit muzeum s názvem Unibakken. Jsou zde zastoupeny téměř všechny pohádkové postavy.

Toto není úplný seznam muzeí a památek, které mohou turisté ve Stockholmu navštívit. Ulice jsou plné obchodů a příjemných kaváren.

Göteborg

Jedná se o druhé největší a turisticky nejoblíbenější švédské město. Nachází se na západním pobřeží země. Navštěvují ji lidé, kteří chtějí z cestování vytěžit maximum. Kromě jedinečné architektury toto skandinávské město potěší cizince i řadou zajímavých míst:

 • 1. Zde se nachází jedna z nejlepších botanických zahrad v Evropě. Byla otevřena v roce 1923 a její otevření bylo načasováno na 300. výročí založení města. Rozloha botanické zahrady je více než 150 hektarů. Obdělává se však pouze třetina z nich. Zbývající oblast o rozloze více než 100 hektarů je chráněnou zónou.
 • 2. Zábavní park Liseberg. O svátcích a víkendech je toto místo velmi přeplněné. Park se rozkládá na velké ploše, která je konvenčně rozdělena do několika segmentů. Turisté, kteří preferují trávení času v Gratorama, mají zájem především o tři z nich – klidné pěší stezky, atrakce a místa pro koncerty.
 • 3. „Universum“ je jedinečné vědecké centrum. Zabírá sedmipatrovou budovu. Zde je práce založena na provádění experimentů. Návštěvníci si mohou projít pavilony s deštným pralesem, oceanáriem a laserovými paprsky. A to není vše, co může „Universum“ turistům ukázat.
 • 4. Muzea. V tomto městě si kromě standardních historických a etnografických exponátů, na které je každý zvyklý, můžete rozšířit své obzory. V Göteborgu se nachází muzeum Volvo, výstava lodí pod širým nebem a mnoho dalšího.

V tomto městě se nachází mnoho pestrých parků. Zvláštní pozornost si zaslouží „Slottsskugen“, „Tredgårdsförningen“

Malme

Malme je nejrozmanitější a nejzajímavější švédské město. Všechno tu na turisty působí jako pěst na oko. První šok – hlavním dopravním prostředkem po městě je kolo. Je pravda, že většina hotelů je poskytuje hostům zdarma. I přes kompaktní polohu města (k hlavním pamětihodnostem se dostanete pěšky) je zde mnoho zajímavostí.

 • 1. Hrad Malmö. Je nejstarší v zemi. Během své dlouhé historie se jeho účel několikrát změnil. V dobách, kdy byl hrad sídlem šlechty, byl vybaven vězením, kasárnami a mincovnou. Dnes se ve starobylém hradu nachází několik muzeí.
 • 2. V západním přístavu se nachází jeden z nejzajímavějších příkladů moderní architektury – 54patrová budova se spirálovitou fasádou. Jedná se o nejvyšší budovu ve Švédsku. Jedná se o kancelářské centrum. Turistům je vstup do budovy zakázán, protože je v soukromém vlastnictví.
 • 3. Královský park, „Slottsparken“, „Pildamtsparken“ – krásná místa pro pěší turistiku.

V Malmö se nachází jeden z unikátních mostů na světě – Øresundský most. Spojuje Švédsko s Dánskem. Na hranici pozemní části státu, která začíná v Malmo, se nachází podvodní tunel. Tuto techniku konstruktéři používají proto, aby nepřekážela lodím a letadlům při jejich plavbách.
Toto není úplný seznam míst, která stojí za to navštívit při cestování po Švédsku. Krása měst a primitivnost přírody se snoubí s pohostinností Skandinávců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *